پزشک و مشاوره

تخفیف بالای

circles

علل کم پشتی موها

سبد خرید شما خالی است.

کم پشت بودن موها ناشی از ریزش موها و باریک شدن موهای موجود برروی پوست فرد می باشد .
یکی از مهم ترین دلایل نازک شدن تارهای مو عوامل ارثی و ژنتیکی است که به شکل اختلال در هورمون های جنسی بروز می کند و به مرور باعث ریزش مو و نازک و شکنندگی آن می شود اما علاوه بر عامل وراثت، انواع حساسیت ها، آلودگی های آب و هوا، نوع تغذیه، نحوه آرایش و مراقبت و میزان استفاده ما از محصولات مختلف شیمیایی هم تاثیر فراوانی روی روند کم پشت و نازک شدن موها دارد ولی فقط این عوامل نیستند که باعث کم پشتی و نازک شدن موها می شود چون گاهی وجود یک بیماری خاص هم باعث این ریزش می شود.

*عوامل ژنتيكي و هورموني نقش مهمي در طاسي سر دارند
طاسي يك نوع مهم ريزش مو بوده كه در مردان و زنان به صورت هاي متفاوتي بروز مي كند. اين نوع ريزش مو در مردان در سنين 20 تا 50 سالگي و در زنان در سنين بالاي 40 سالگي بيشتر رخ مي دهد كه عوامل ارثي و هورموني خطر بروز اين مشكل را افزايش مي دهد.
حساسيت بيش از اندازه پياز مو به هورمون هاي مردانه به ويژه در زنان موجب طاسي مي شود به طوريكه با كاهش اين هورمون ها ريزش مو نيز به ميزان قابل توجهي كاهش مي يابد.
طاسي سر در مردان در پيشاني و گيجگاه بيشتر ديده مي شود در حاليكه در زنان اين مشكل از ناحيه فرق سر شروع شده و به تدريج به ديگر نقاط سر سرايت مي كند.

*كمبود پروتئين موجب خشكي و تغيير رنگ موها مي شود
خشكي و تغيير رنگ موها يكي از مشكلات شايع در بين مردم است كه در نتيجه آن وضعيت ظاهري انسان بسيار نامناسب شده و فرد مبتلا دچار مشكلات روحي و رواني زيادي مي شود.
كمبود برخي از مواد مغذي به ويژه پروتئين ها موجب خشكي و تغيير رنگ موها مي شود. كمبود ويتامين ها به ويژه نوع A آن نيز مي تواند در بلند مدت و حتي كوتاه مدت موجب كاهش شفافيت موها شود.

*ضعف ريشه مو با كم خوني بدن در ارتباط است
ضعف ريشه موها در بيشتر موارد به دليل اختلال دروني و برخي از بيماري هاي زمينه اي ايجاد مي شود. كم خوني بدن مي تواند موجب ضعف ريشه موها شود كه البته اين مشكل با مصرف مواد غذايي حاوي آهن به ويژه گوشت و ماهي و رعايت برخي از نكات كه توسط پزشك تجويز مي شود تا حد زيادي برطرف مي شود.

*لوازم آرايشي گران قيمت بهترين راه زيبايي موها نيست
متاسفانه استفاده از لوازم و مواد آرايشي در كشورمان به ويژه در بين جوانان به يك عادت تبديل شده است اما بسياري از استفاده كنندگان اين مواد از عوارض جانبي لوازم و مواد آرايشي آگاه نيستند.
بسياري از مردم براي حالت دادن به موها از انواع محصولات آرايشي و به اصطلاح بهداشتي مانند انواع واكس، كرم مو، ژل و ساير مواد نفتي مانند پارافين و روغن هاي مضر استفاده مي كنند. بر خلاف بسياري از تصورات لوازم آرايشي و بهداشتي گران قيمت بهترين راه زيبايي و حالت دادن به موها نيست چراكه اين مواد و لوازم مي توانند موجب آسيب موها از جمله ضعف ريشه مو و ريزش موها شود.
براي زيبايي و حالت دادن به موها بهتر است از روغن هاي گياهي حاوي اسيدهاي چرب ضروري مانند امگا3 استفاده كرد چراكه اين روغن ها به سلامتي پوست و موها كمك بزرگي مي كند.

یکی از عللی هم که سبب می شود موهای شما کم پشت جلوه کند همین چرب بودن موهایتان می باشد. بهترین راه برای کنترل چربی موها استفاده از شامپوی مخصوص موهای چرب و افزایش دفعات شستن موهایتان می باشد . از نرم کننده استفاده نکنید .

اشتباهات رایجی که موهای شما را نازک می کند
- محصولات بهداشتی مانند شامپوها که پر از مواد شیمیایی آسیب رسان هستند. شست وشوی موها با شامپوهایی که حاوی سولفات یا هر نوع الکل هستند، تاثیرات مخربی روی موهای شما با خشک کردن ساقه آن و در نهایت نازک شدن تارهای مو می گذارد.
- نرم کننده هایی که در ترکیبات خود سیلیکون دارند، حجم موهای شما را گرفته و تارهای آن را نازک و شکننده می کنند.
- استفاده از مواد آرایشی و حالت دهنده های کاملا شیمیایی به جای مصرف ماسک و محصولات طبیعی و خانگی.
- استفاده از برس به جای شانه های دانه درشت.
- برس کشیدن باعث آسیب رساندن به ریشه مو و کشیدگی بیش از حد موها شده و در نهایت تعداد زیادی از موهای شما را در طول روز از بین می برد.
- در حالی که استفاده از شانه های دانه درشت و شانه کردن موها از قسمت نوک موبه سمت بالا بهترین روش شانه زدن موهای تازک است.
- بستن یا جمع کردن موها با کش های سفت یا بافتن آنها به روش هایی که باعث کشیدگی بیش از حد موها می شود به راحتی آنها را کم پشت می کند.
- خشک کردن موهای خیس با سشوار بلافاصله بعد از خارج شدن از حمام یا استخر یکی از رایج ترین اشتباهات ماست که آسیبی به مراتب بیشتر از عادت های بد ما به مو وارد می کند.
- استفاده زیاد از حالت دهنده های الکتریکی مانند اتو و بابیلیس که حرارت زیاد آنها ساختمان مو را به شدت تخریب و رشد آن را متوقف می کند.
- تا زمانی که زندگی روزانه شما پر از استرس و تنش های گاه و بیگاه باشد، نباید انتظار داشتن موهایی سالم و زیبا داشته باشید. فکر و خیال و پرداختن به فعالیت های پراسترس خسارات جبران ناپذیری را برای شما رقم می زند. نرمش روزانه و یوگا بهترین راه رفع این مشکل و از همه مهم تر سلامت موهای شماست.

معرفی اتسز

مقاله ها

مقالات


لوسیون معرفی

-

   

واتس آپ

ارسال پیامک

        

جهت تماس کلیک کنید

      

 

تلفن دفتر مرکزی و فروش :

021-44285807

سامانه پیام کوتاه : 500057076215297